Projekt „Witamy w krainie kreatywności i eksperymentów”

W pierwszych dniach marca w naszej szkole rozpoczęto realizację projektu ” Zapraszamy do krainy kreatywności i eksperymentów”, którego głównym celem jest umożliwienie uczniom klas O – III uczestnictwa w zajęciach rozwijających umiejętności badawcze , w zajęciach prowadzonych w terenie ( poza ławką szkolną). Młodzi badacze z klas 0 –III eksperymentują i doświadczają w ,, Kąciku małego badacza”.

Wiosną wyruszamy w plener, zorganizujemy dwie tematyczne wycieczki po miejscowym lesie pod przewodnictwem pana leśniczego Jerzego Kątnego:
„Szlakiem ptasich gniazd” – cykl zajęć polegających na bezpośredniej obserwacji w terenie oraz zajęcia z wykorzystaniem metod badawczych;
„Jak żyje drzewo?” – zajęcia w terenie , prace plastyczno- techniczne.

W ramach projektu realizowany będzie 2 dniowy wyjazd edukacyjny do Centrum Nowoczesnej Edukacji w Miliczu. Uczniowie uczestniczyć będą w warsztatach edukacyjno – plenerowych oraz w części rekreacyjno-zabawowej.
Na podsumowanie działań projektowych odbędzie się „piknik naukowy” z udziałem studentów chemii z UAM w Poznaniu oraz ludźmi , których pasjonuje świat geografii i astronomii.
Wszystko to możliwe jest dzięki Stowarzyszeniu Ziemi Ostrowsko-Ostrzeszowskiej „w Siodle”, które to wystąpiło z projektem do Fundacji BGK im. J.K.Steczkowskiego w konkursie grantowym „Na dobry początek”. Działania projektowe zostają dofinansowane ze środków Fundacji BGK.