Profesor Anna Izabela Brzezińska AMUL w Przygodziczkach

11 grudnia do Szkoły Podstawowej w Przygodziczkach zawitał AMUL Aktywny Mały Uniwersytet Latający.

AMUL to projekt prof. dr hab. Anny Izabeli Brzezińskiej , kierownika Zakładu Psychologii Socjalizacji i Wspomagania Rozwoju Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Latający Uniwersytet dociera do małych wiejskich szkół , by ich uczniowie mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach rozwijających wyobraźnię i rozbudzających ciekawość nauką.

11 grudnia pani profesor wraz ze studentami psychologii przyjechała do Szkoły Podstawowej w Przygodziczkach. Studenci przeprowadzili we wszystkich klasach oraz w oddziale przedszkolnym ciekawe zajęcia dotyczące m.in. cieczy nienewtonowskiej, chemii w kuchni właściwości chemicznych wody , współpracy oraz rozwijania kreatywności , emocji czy rachunku prawdopodobieństwa.

W czasie , gdy studenci prowadzili z dziećmi zajęcia , pani prof. dr hab. Anna Izabela Brzezińska spotkała się z rodzicami i dziadkami, by porozmawiać na temat motywowania dzieci .

Na zakończenie dnia z AMUL-em wszyscy zebrali się na Sali Wiejskiej , by wspólnie się bawić i podsumować zajęcia. Dzieci, studenci i Pani Profesor ubrani byli w maski karnawałowe i kolorowe kapelusze.

Wizyta pani prof. dr hab. Anny Izabeli Brzezińskiej wraz z Aktywnym Małym Uniwersytetem Latającym w naszej szkole w Przygodziczkach była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i ciekawym doświadczeniem. W organizację tego wydarzenia zaangażowani byli nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.

Poniżej Informacje o projekcie ze strony: Mały Uniwersytet Latający

AMUL
Aktywny Mały Uniwersytet Latający
Patronat nad projektem sprawują:
Prorektor ds. Studenckich UAM- prof. dr hab. Zbigniew Pilarczyk
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych UAM – prof. dr hab. Zbigniew Drozdowicz
Dyrektor Instytutu Psychologii UAM – prof. dr hab. Jerzy Brzeziński
Projekt opracowali studenci i doktoranci psychologii i kognitywistyki oraz pracownicy Instytutu pod kierunkiem prof. dr hab. Anny I. Brzezińskiej.
Zaprosiliśmy do współpracy studentów biologii, matematyki, filologii słowiańskiej, pedagogiki oraz PSSiAP czyliPolskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii.
Celem projektu jest dotarcie z ciekawymi zajęciami do dzieci w przedszkolach oraz do uczniów w szkołach – podstawowych i gimnazjach – wiejskich i w małych miastach oraz propagowanie nauki w interaktywnej, dynamicznej i, przede wszystkim, ciekawej formie.

W trakcie zajęć z dziećmi odbywają się spotkania z rodzicami i dziadkami z prof. Anną Brzezińską.