Dzień pełen wrażeń

Dnia 16 marca uczniowie szkoły w Przygodziczkach uczestniczyli w „żywej lekcji historii” na sali wiejskiej. Do Przygodziczek zawitała grupa artystyczna Rekonstrukto przybliżająca dawne czasy.Ty razem była to rekonstrukcja staropolska prezentująca obyczaje epoki szlacheckiej. Uczestnicy tej niezwykłej lekcji poznali tradycyjne szlacheckie stroje, uzbrojenie oraz uczestniczyli w … małych torturach, na których na szczęście nikt nie ucierpiał.

Dzień 16.03.2016r obfitował w różne przeżycia, przedszkolaki oraz uczniowie kl. I-V wyjechali do Ostrowa Wlkp. na przedstawienie teatralne pt. ,, Piękna i Bestia”. Uczestniczyli w spektaklu , reagując bardzo emocjonalnie na to co działo się na scenie.

Po przedstawieniu nasze przedszkolaki, uczniowie kl. I- III oraz kilku uczniów kl.I-V gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca policjanta, jakie nosi umundurowanie, a także miały okazję zobaczyć policyjne radiowozy. Podczas spotkania policjantka przypomniała dzieciom o bezpiecznym zachowaniu na drodze oraz rozdała wszystkim małym gościom elementy odblaskowe. Szczegóły oraz zdjęcia na stronie Komendy Powiatowej w Ostrowie Wlkp w zakładce Prewencja – Profilaktyka.