Gminny Turniej Warcabowy

27 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Warcabowy dla uczniów klas IV – VI. Celem turnieju była popularyzacja sportu warcabowego oraz kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację. 4-osobowe zespoły walczyły o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Przygodziczkach.

W kategorii drużynowej zwyciężył zespół ze Szkoły Podstawowej w Przygodzicach, drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej w Chynowej, trzecie ze Szkoły Podstawowej w Dębnicy. W kategorii indywidualnej dziewcząt złote medale zdobyły Martyna Sówka ze Szkoły Podstawowej w Przygodzicach i Julia Pacyna ze Szkoły Podstawowej z Chynowej. W kategorii indywidualnej chłopców złoty medal zdobył Kacper Lewandowski ze Szkoły Podstawowej w Przygodzicach. Puchary i medale zwycięzcom turnieju wręczyła dyrektor szkoły pani Renata Skorupa.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Weronika Gąsiorek, Klaudia Marek, Miłosz Jarosik i Michał Marek. Przy organizacji turnieju zaangażowane były uczennice klasy VI Malwina Starczan i Sandra Szukalska.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w turnieju!

 

Maria Zaradna