Wyjątkowe spotkanie świąteczne mieszkańców Przygodziczek

Tegoroczne tradycyjne Spotkanie Opłatkowe dla mieszkańców Przygodziczek było wyjątkowe, a to za sprawą występu zespołu „Fides” z Przygodzic prowadzonego przez pana Andrzeja Pawłowskiego. Świąteczną atmosferę zapewniły piękne dekoracje i żywa choinka.

Spotkanie odbyło się na Sali Wiejskiej w Przygodziczkach. Na spotkanie przybyli Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, radny Gminy Przygodzice Marek Gąsiorek, Ksiądz Prałat Edmund Sieczka , Ksiądz Kanonik Adam Przybyś , dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Przygodzicach Robert Kaczmarek , leśniczy Leśnictwa Klady Jarosław Stasierski, prezes OSP Paweł Chudy
Organizatorami uroczystości była Szkoła Podstawowa, Rada Rodziców ,Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich i Agroturystyczne Stowarzyszenie Ziemi Ostrowsko-Ostrzeszowskiej „W Siodle”.
Na początku dzieci z miejscowej szkoły przedstawiły tradycyjne Jasełka. Uczniowie wystąpili w pięknych strojach przygotowanych przez nauczycieli i rodziców. Dla wielu z najmłodszych był to pierwszy występ publiczny przed tak dużą publicznością.
W dalszej części wystąpił zespół FIDES . Koncert zespołu prowadził pan Andrzej Pawłowski, opowiadając o zespole i przedstawianym repertuarze. Występ zespołu został bardzo ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność.
Członkami zespołu jest utalentowana muzycznie młodzież z terenu Gminy Przygodzice.
Repertuar stanowią pieśni religijne , które dają radość i wywołują uśmiech na twarzach słuchaczy.

Po występach artystycznych Pan Wójt złożył wszystkim życzenia świąteczne i wręczył dzieciom słodkości w prezencie pod choinkę . Życzenia złożyli też Ksiądz Prałat Edmund Sieczka, dyrektor szkoły Renata Skorupa i Sołtys Ewelina Czekalska.

Po wspólnych życzeniach z opłatkiem wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.